Wybielanie zębów

Home / Usługi stomatologiczne / Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Rozjaśniony, biały uśmiech to nie tylko marzenie każdego człowieka ale w dzisiejszych czasach to także część doskonałego wyglądu. Jedną z alternatyw, które oferuje stomatologia estetyczna jest wybielanie zębów za pomocą lampy plazmowej lub wybielanie zębów bezpośrednio w domu.

W dzisiejszych czasach reklamy atakują nas wizerunkiem perfekcyjnych kobiet i mężczyzn, z których każde pokazuje w uśmiechu śnieżnobiałe zęby. Wydaje się, że atrybut ładnego i zdrowego uzębienia jest nieodłącznym elementem wizerunku człowieka spełnionego. Dotyczy to zarówno wizerunku zawodowego jak i prywatnego. Wybielanie zębów cieszy się coraz większą popularnością.

Wybielanie przy użyciu lampy plazmowej

Nowoczesnych, profesjonalnych i skutecznych metod wybielania jest kilka. Jednak z racji tego, że każdy ceni swój czas, a znakomita większość oczekuje by efekt wybielania był trwały i widoczny proponujemy system wybielania w gabinecie przeprowadzany w ciągu jednej wizyty co daje rewelacyjne efekty – zęby można wybielić nawet o 8 odcieni w skali Vita. Efekt, zależnie od stylu życia, diety i przyjmowanych lekarstw, może być widoczny nawet przez kilka lat. Zabieg trwa około 40-60 min poprzedzony jest piaskowaniem zębów.

Zanim jednak lekarz zacznie zęby wybielać, koniecznie trzeba usunąć kamień nazębny.

W naszym gabinecie wykonujemy również wybielanie użyciem szyny nakładkowej .

Jak wygląda wybielanie nakładowe?

Pacjent ma wykonane w gabinecie wyciski zębów. Na ich podstawie w laboratorium przygotowywane są indywidualne dla niego,cienkie, przezroczyste nakładki. Otrzymuje je na kolejnej wizycie wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego o stężeniu 10%, 15% lub 20% w zależności od wrażliwości zębów.

Wybielać najlepiej jest w nocy, lub nosić nakładki kilka godzin w ciągu dnia. Już po 2 aplikacjach różnica jest widoczna.

Ale żelu wystarcza najczęściej na 2 tygodnie. Nakładki służą pacjentowi długo. W razie konieczności można do nich aplikować preparat przeciw nadwrażliwości pozabiegowej. Po roku pacjent może sobie dokupić 1 strzykawkę preparatu i powtórzyć wybielanie ( wystarcza 1-2 aplikacje by utrzymać efekt). Do nakładek można też aplikować preparaty zawierające fluor w celu profilaktyki próchnicy.

Wszystko oczywiście po ustaleniu ze swoim dentystą.

Wybielanie laserem BTL

Laserowa metoda TouchWhite to:

  • Leczenie szybkie i mało inwazyjne
  • Bardzo dobre efekty zabiegowe
  • Bezpieczeństwo i precyzja
  • Brak nadwrażliwości pozabiegowej
  • Wysoka skuteczność i gwarancja satysfakcji

Opatentowany system do wybielania zębów TouchWhite™ oparty jest na długości fali lasera Er:YAG, 2940 nm, która jest najlepiej absorbowana przez wodę. Eliminuje to konieczność stosowania jakichkolwiek dodatkowych cząsteczek absorbujących w żelach do wybielania zębów, ponieważ to właśnie woda jest ich podstawowym składnikiem. Co istotniejsze, uwzględniając rozważania dotyczące obciążeń termicznych, procedura TouchWhite™ jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba.

W konsekwencji procedura może być prowadzona z minimalnym obciążeniem termicznym wywieranym na ząb, a prędkość wybielania zębów może  w bezpieczny sposób zostać zwiększona od 5 do 10 razy.

Oprócz tych metod w gabinecie mamy w sprzedaży szereg nowoczesnych preparatów i past wybielających o które można pytać personel gabinetu.