Stomatologia dziecięca

Home / Usługi stomatologiczne / Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Wiele gabinetów uważa dziecko za najtrudniejszego i niewdzięcznego pacjenta, dlatego z założenia nie przyjmuje maluchów. Nic bardziej błędnego.Mój gabinet jest nastawiony również na opiekę nad młodym pacjentem i zgodnie z powiedzeniem ” lepiej zapobiegać niż leczyć”, troszczymy się od samego początku o zęby mleczne i stałe u dzieci.

Już na wizycie adaptacyjnej połączonej z bezpłatnym przeglądem, zwracamy uwagę na prawidłowy dobór past , szczoteczek i sposób czyszczenia zębów. W razie potrzeby, dla wzmocnienia i ochrony zębów przed próchnicą, przeprowadzamy zabiegi fluoryzacji i lakowania bruzd.

Gdy na taki zabieg jest już za poźno, konieczne jest leczenie zachowawcze. Poza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach , możemy u dzieci zastosować wypełnienia kolorowe: złote, srebrne, niebieskie, różowe, zielone, cytrynowe i pomarańczowe. Wypełnienia te stosujemy w zębach mlecznych a ich szeroka gama zaspokoi nawet najbardziej wymagającego pacjenta.

Zabiegi mogą być wykonywane również w znieczuleniu miejscowym a każda wizyta kończy się dla malucha bardzo przyjemną niespodzianką.