Implantologia

Home / Usługi stomatologiczne / Implantologia

Implantologia

Jeśli macie Państwo braki w uzębieniu, mogę polecić terapię implantologiczną, jako jedną z możliwości leczenia. Metoda ta polega na wszczepieniu jednego lub kilku implantów, które zastępują brakujące korzenie i są podstawą pod przyszłe korony ,mosty lub protezy odbudowujące

Państwa zęby w piękny i naturalny sposób. Brak nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to poważny problem zarówno natury estetycznej (szczególnie przy brakach zębów przednich), czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (brak pewności siebie połączony z niska samooceną), a nawet społecznej ( piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym i zawodowym).

Od ponad 30 lat idealnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są IMPLANTY dentystyczne, które:

  • przywracają pacjentowi piękny, pewny uśmiech;
  • umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów; minimalizują zanik kości
  • zapewniają pacjentowi pełny komfort fizyczny i psychiczny czyli dają większą pewność siebie
  • zapewniają doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia stosowny do wieku;
  • pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (wyjmowanie protez, trudności przy jedzeniu, mówieniu czy szlifowania zdrowych zębów jak to dzieje się przy wykonywaniu mostów)

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która dynamicznie rozwija się na całym świecie dzięki temu możliwa jest rekonstrukcja brakującego uzębienia.

Nowoczesne systemy implantologiczne pozwalają na uzyskanie estetycznego wyglądu i zwiększenie komfortu życia pacjenta. Stosowane przeze mnie implanty Ankylos, Astra Tech są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Najprościej rzecz ujmując, implant to tytanowa śruba wkręcana przez implantologa w kość szczęki lub żuchwy. Implant zastępuje zatem korzeń zęba. Wbrew obiegowym opiniom i nieco mylnemu pojęciu, implantem nie powinno nazywać się całego sztucznego zęba, tzn. wszczepu i korony. Dopiero przymocowana do samego implantu porcelanowa korona stanowi wraz z nim kompletną rekonstrukcję zęba.

Podstawową zaletą implantów zębowych jest ich trwałość oraz komfort użytkowania. Wielu pacjentów, po latach życia z mniej lub bardziej istotnymi brakami w uzębieniu, z zaskoczeniem przekonuje się, jakie efekty może dawać inwestycja w tego rodzaju trzecie zęby.

Sam zabieg jest dwuetapowy – najpierw nawiercany jest otwór w kości, a następnie wkręca się implant i zaszywa ranę. Następnie dochodzi do „osteointegracji” czyli zrastania wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu. Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap – pobranie wycisków i odbudowę brakujących zębów.

Samo wprowadzenie implantu nie jest bolesne, wystarczy w zupełności znieczulenie takie jak przy usuwaniu zęba. Jedyne uczucie towarzyszące nawiercaniu kości to lekka wibracja.

Owszem, jest to możliwe i wykonywane. Implanty są przystosowane do natychmiastowego zabiegu, ale ostateczna decyzja należy do lekarza.

Jeśli żywotność implantacji ma być długa to wymagana jest nienaganna higiena jamy ustnej zapobiegająca powstawaniu stanów zapalnych śluzówek – nie może być już mowy o zapominaniu umycia zębów! Konieczne są także regularne wizyty kontrolne u dentysty.

Wskaźnik powodzenia zabiegów jest, jak na medycynę, bardzo wysoki. Po trzech latach od zabiegu w 98 % przypadków stwierdza się pozytywną integrację z kością, a po dziesięciu latach wskaźnik niepowodzenia wynosi około 5 %. Wobec korzystnych rezultatów klinicznych implanty stały się godne zaufania. Stomatologia rekonstrukcyjna zrobiła kolejny milowy krok.

Przede wszystkim skontaktować się z nami >>> Kontakt.

Systemy na których pracujemy to ANKYLOS i ASTRA TECH

ANKYLOS

ANKYLOS. Przyjazny dla tkanek TissueCare Concept. Wysoki odsetek długoczasowego powodzenia.

Solidny, stabilny, można na nim polegać od ponad 20 lat: ANKYLOS jest odpowiedzią dla wszystkich wskazań klinicznych- ze swoją przewidywalnością, naturalną estetyką i najwyższą mechaniczną stabilnością. Połączenie stożkowe jest zaprojektowane dla pierwotnej i długotrwałej stabilności tkanek. Niezwykle doskonałe przyjazne dla tkanek połączenie TissueCare Connection nie wykazuje mikroruchów i stanowi prawie całkowitą barierę dla bakterii.

ANKYLOS. Nowa perspektywa. Przewidywalna stabilność tkanek

Stabilne, przewidywalne wyniki leczenia dla moich pacjentów. Ankylos C/X jest odpowiedzią.

Unikalne przyjazne dla tkanek połączenie Tissue Care Connection z umieszczeniem implantu poniżej poziomu kości i jego budową mikrostrukturalną, pozwala na narastanie kości na platformę implantu aż do łącznika- co stanowi dodatkową podporę dla tkanek miękkich i . Idealne warunki dla trwałej estetyki biało-czerwonej.

ASTRA TECH

Szwedzka firma Astra Tech powstała w 1948 r. pod nazwą AB Sjukvårdsutensilier a obecnie jako trzeci największy producent implantów zębowych na świecie jest częścią międzynarodowego koncernu Dentsply, światowego lidera rozwiązań stomatologicznych oferowanych w 120 krajach świata. Oferowane rozwiązania implantologiczne charakteryzują się dążeniem minimalizacji skomplikowania konstrukcyjnego oraz maksymalnej funkcjonalności i elastyczności, co pozwala na dobranie pacjentowi indywidulanych rozwiązań w praktycznie każdym przypadku medycznym. Jak większość producentów ze światowej czołówki, firma Astra Tech obejmuje swoje implanty dożywotnią gwarancją.

Cechy charakterystyczne to: powierzchnia OsseoSpeed – modyfikowana związkami fluoru powierzchnia implantu tworzy nanostrukturę stymulującą proces tworzenia kości oraz jej zrastania z implantem (osteointegracja) co pozwala uzyskać odpowiednio stabilne jego osadzenie w kości szczęki szyjka zaprojektowana w technologii MicroThread – oferuje optymalny rozkład obciążenia i wartości naprężeń przenoszonych z korony lub mostu na wszczepiony implant połączenie Conical Seal Design – umożliwia stabilne łączenie implantu praktycznie z dowolnym docelowym rozwiązaniem protetycznym. Połączenie typu stożkowego gwarantuje jego absolutną szczelność. Rozwiązanie Connective Contour – zapewnia właściwą geometrię i zwiększony obszar kontaktu implantu z tkankami miękkimi oraz ich objętość, chroniąc w ten sposób kość brzeżną Pacjentom ze skośnym przebiegiem grzbietu wyrostka zębodołowego producent oferuje implanty Astra Tech OsseoSpeed TX Profile o opatentowanym, unikalnym kształcie, umożliwiający zachowanie pełnego obwodu kości wokół implantu, bez względu na jego lokalizację w jamie ustnej.