Higiena stomatologiczna

Home / Usługi stomatologiczne / Higiena stomatologiczna

Higiena stomatologiczna

Scaling

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym etapem leczenia jest usunięcie kamienia i osadu (scaling) , który w naszym gabinecie jest wykonywany przez profesjonalną higienistkę.

Kamień nazębny jest to najczęstsza przyczyna chorób przyzębia i bardzo często wykonanie tego zabiegu usuwa problem w początkowym stadium choroby albo znacznie zmniejsza stan chorobowy.

W naszych gabinetach kładziemy bardzo duży nacisk na prawidłowy stan przyzębia wszystkich naszych pacjentów – także tych, którzy trafiają do nas z innej przyczyny. Nasza higienistka spotykając się z

pacjentem oprócz profesjonalnego scalingu , piaskowania i fluoryzacji zawsze poświęca pacjentowi czas na instruktaż higieny jamy ustnej. Pokazuje metody szczotkowania, odpowiada na pytania dotyczące higieny i produktów do higieny dostępnych na rynku.

U wszystkich pacjentów bez problemów z przyzębiem czyszczenie powinno być wykonywane raz na pół roku, a u osób z chorobą przyzębia nawet raz na 3 miesiące. Taka profilaktyka w krajach wysoko rozwiniętych spowodowała zmniejszenie występowania tej groźnej dla zębów choroby o ponad 40%.

Jeśli stan choroby jest tak dalece zaawansowany, wykonujemy dalsze czynności w celu ustabilizowania zębów za pomocą specjalnych szyn, lub koron lub mostów tymczasowych. Jednak bardzo często, w przypadkach zaawansowanych sama kuracja farmakologiczna i wzmocnienie zębów szyną czy koronami są niewystarczające.