Botox

Czym jest Botox ?

Botox

Botox, zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Jedną z cech Botoxu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek.

Botox zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu.

Terapia przeciwzmarszczkowa przy użyciu, Botoxu stosowana jest w przypadkach konieczności likwidowania zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych, „kurzych łapek” lub „linii śmiechu między oczami”.Jest również coraz powszechniej stosowana w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi wyraz oczu .

Jest to metoda szeroko stosowana na świecie. Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 6 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika gdyż porażenie mięśni ustępuje. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

 

Wskazania do zabiegu

  • Redukcja zmarszczek

Przeciwwskazania

  • Choroby infekcyjne skóry

  • Ciąża i okres karmienia piersią

  • Niektóre choroby krwi

  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych